link_1
link_2
link_3
link_4
link_5
link_5
Kniha návštěv
link_5
  created by © soky666

:.::::..:::...::HISTORIE...::::::..:::.:::::..::.::

ICTUS vznikl v roce 1998 ve Kdyni v sestavě:
kytara - Eda Berky
zpěv - Jan Berky
kytara - Martin Heindel
basa - Marian Perský
bicí - Marcel Perský

V roce 1999 kapelu opouští ze zdravotních důvodů Jan Berky. V listopadu 1999 na jeho místo přichází Jan "Wagon" Hvizdoš (ex-LETHARGY, MORBID SILENCE)

V únoru 2000 kapela natáčí 1. promo CD "Live and Let Die" ve studiu ve Kdyni v sestavě: zpěv - Jan "WAGON" Hvizdoš, kytara - Eda Berky a Martin Heindel, basa - Martin Perský, bicí - Marcel Perský. Během léta 2000 absolvuje ICTUS mini-Tour pro ČR skapelami LIGHTLOST, D. A. D., které podporuje firma PANDA MUSIC, ke kterému vyšlo kompilační CD "Pure Brutal Connection" V roce 2001 - kapelu opouští kytarista Martin Heindel.

V sestavě: zpěv - Wagon, kytara - Eda, basa - Mari, bicí - Marcel v květnu 2002 ICTUS natáčí v Klatovech ve studiu CD "The Fear Within". Kapela pro podporu CD se věnuje velmi častému koncertování, např. s kapelami FLESHLESS, KRABATHOR, PURULENT (COLUMBIA), GUTTED (HUNGARY), GOMORRHA (GERMANY), INGROWING, AHUMADO GRANUJO, TORR, STERBEHILFE (GERMANY), INTERNAL SUFFERING (COLUMBIA), SURGICAL DISSECTION (SLOVAKIA) a mnoho dalšími, ONANIZER, PODEGRA, ...

V roce 2004, po celkem slušném prodeji, projevila firma PANDA MUSIC o reedici CD "The Fear Within" s bonusem! Na podzim plánuje PANDA MUSIC kompilaci "Pure Brutal Connection 2", na které se bude podílet i ICTUS!